Saint Patrick's Day (Lá 'le Pádraig nebo Lá Fhéile Pádraig)

17. března 2015 v 22:34 | Karola |  Ostatní
Lá 'le Pádraig nebo Lá Fhéile Pádraig v irštině, Saint Patrick's Day v angličtině nebo Den svatého Patrika v češtině.
Tento svátek, se slaví především v Irské rebulice, kde je dokonce i státním svátkem. Oslavy spojené s tímto dnem (17.3), jsou však oblíbené i v řadě jiných, většinou anglicky mluvících, státech. V poslední době získává oblibu i v Evropě. U nás, v České republice, se tento svátek nijak moc neslaví, ovšem nemůžeme tvrdit, že by se neslavil vůbec. V řadě irských barů v Čechách oslavy v tento den pořádáají.
Oslavy Dne sbatého Patrika, zemích, kde se hojně slaví, jsou obrovské, spojené s hudbou, tancem a popíjením černého piva. Tento den, je jednoznečně spojen se zelenou barvou, což je barva Irska, která je v tento den vidět téměř všude. Dalším symbolem Dne svatého Patrika a Irska je i irský trojlístek, který je v tento den také velmi často vidět. Lidé si jej malují na obličej nebo připínají na oděv.

A proč že to sem vlastně cpu? Je to proto, že mám Irsko a irskou kulturu moc ráda. Sice jsem v Irsku ještě nikdy nebyla a veškeré informace, které o tomto dni mám jsou z wikipedie, určitě se tam jednou podívám. Pokud si chcete o tomto dni přečíst něco víc, mrkněte sem.

Tohle sice nebyl tvořivý článek, ale doufám, že to nevadí :)


Obrázek je z intrnetu, klepnutím se dostanete na stránku odkud pochází :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama