Březen 2015

Saint Patrick's Day (Lá 'le Pádraig nebo Lá Fhéile Pádraig)

17. března 2015 v 22:34 | Karola |  Ostatní
Lá 'le Pádraig nebo Lá Fhéile Pádraig v irštině, Saint Patrick's Day v angličtině nebo Den svatého Patrika v češtině.
Tento svátek, se slaví především v Irské rebulice, kde je dokonce i státním svátkem. Oslavy spojené s tímto dnem (17.3), jsou však oblíbené i v řadě jiných, většinou anglicky mluvících, státech. V poslední době získává oblibu i v Evropě. U nás, v České republice, se tento svátek nijak moc neslaví, ovšem nemůžeme tvrdit, že by se neslavil vůbec. V řadě irských barů v Čechách oslavy v tento den pořádáají.
Oslavy Dne sbatého Patrika, zemích, kde se hojně slaví, jsou obrovské, spojené s hudbou, tancem a popíjením černého piva. Tento den, je jednoznečně spojen se zelenou barvou, což je barva Irska, která je v tento den vidět téměř všude. Dalším symbolem Dne svatého Patrika a Irska je i irský trojlístek, který je v tento den také velmi často vidět. Lidé si jej malují na obličej nebo připínají na oděv.

A proč že to sem vlastně cpu? Je to proto, že mám Irsko a irskou kulturu moc ráda. Sice jsem v Irsku ještě nikdy nebyla a veškeré informace, které o tomto dni mám jsou z wikipedie, určitě se tam jednou podívám. Pokud si chcete o tomto dni přečíst něco víc, mrkněte sem.

Tohle sice nebyl tvořivý článek, ale doufám, že to nevadí :)


Obrázek je z intrnetu, klepnutím se dostanete na stránku odkud pochází :)

Fimo inspirace

17. března 2015 v 20:15 | Karola |  Fimo
Ahoj, dneska přidávám, jen několik málo obrázků. Jde o výrobky z fima, jak už jste určitě pochopili z názvu článku.
Je toho sice jen trošičku, ale snad se vám budou líbit.

Medvídek/myška na lžičce z fima :)

Lžičky s fimo hmotou :)

Růžičky :)

Fotky a výrobky jsou moje, inspiraci jsem brala na internetu :)

Doufám, že se vám výrobkyalesoň trochu líbí :)

Omluva a návrat

16. března 2015 v 20:48 | Karola
Ahoj, když jsem vkládala poslední článek (což bylo někdy v říjnu) myslela jsem si, že se stránky konečně ,,rozjedou'' a budu mít spoustu času sem přidávat nové a nové články. Opak byl bohužel pravdou a já jsem se ke tvorbě článků vůbec nedostala. Sice jsem za tu dobu něco málo tvořila, ale na focení buď opravdu nezbýval čas nebo když už čas trošku byl, chyběla technika. To, že jsem sem nedala nic vánočního mě strašně mrzí, ale tak snad příští rok. Ale jak říkám všechno bylo takový chaotický, ale teď už všechno vypadá zase v pohodě, takže si myslím, že bude i víc času, předpokládám, že sem za krátkou dobu přidám už neco málo k velikonocům. Ješt jednou se omlouvám, doufám, že si sem najdete svoje cestičky a blog občas navštívíte.

Mějte se zatím krásně :)